Magyar Népmese Napja

 

Október 2-án ünnepeljük a magyar népmese napját,  amely a hagyományos magyar népmesék és mondák gazdag örökségére emlékeztet minket. A népmesék mély gyökerekkel rendelkeznek a hazai kultúrában, és hordozzák a népi bölcsességet, értékeket és hagyományokat.

Ezek a történetek sokszor vidám és tanulságos kalandokat mesélnek el, gyakran csodálatos és varázslatos elemekkel, valamint karakterekkel. A magyar népmese napja emlékeztet minket arra, hogy a népmesék nem csupán gyerekkönyvek lapjain élnek, hanem mélyebb kulturális és identitásbeli értékekkel rendelkeznek.

A magyar népmese napja alkalmából mesés játékokat rendeztünk. Az iskola igazi mesebirodalommá alakult át, mikor is versek, mondókák és mesésen szép rajzok között tölthettük az egész napot, ahol gyerekek és felnőttek közösen ünnepelhettek. A vidám pillanatokba belefért még vetélkedő és mesés dalénekek is. 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük