Képzőművészeti remekművek

Március végén rendezték meg a IX. Országos Festészetversenyt. Az elődöntőbe küldött pályamunkák alapján a zsűri öt tanulót juttatott a Budafok- Tétényi Nádasdy Kálmán Alapfokú Művészeti Iskola  és Általános Iskola tanulói közül a döntőbe. Az ítészeknek nem volt egyszerű a dolguk, hiszen szebbnél szebb alkotások születtek. Mutatjuk a döntős munkákat!

Díjazottak:
Tóth Darinka 3. osztály, Dolinszky Maja 3. osztály, Ress Mihály 3. osztály, Gulyás Boglárka 4. osztály, László Villő 4. osztály, Imrei Róza 6. osztály, Lendvai Rebeka 6. osztály, Dózsa Boglárka 7. osztály

Különdíjasok:
Bartos Jónás 3. osztály, Sári Etelka 3. osztály, Szabad Lili 4. osztály, Zentai Zsófia Lídia 5. osztály, Aradvári Kamilla 7. osztály,  Bartos Abigél 7. osztály, Paveszka Dorottya 7. osztály, Udvardi Viola 7. osztály

Az Országos Festészetverseny döntőjébe bejutott tanulók:
Forte Mia Tracy 3. osztály, Kovács Gréta 6. osztály, Tóth Eszter Daphasiri 8. osztály, Kómár Adél 10. osztály

A Fővárosi költészet napi  pályázatra 930 pályamű érkezett, Budapest 67 iskolájából, ebből 230-at állítottak ki. A Budafok- Tétényi Nádasdy Kálmán Alapfokú Művészeti Iskola  és Általános Iskola tanulói 17 munkával neveztek, ezek közül 7 a döntőbe jutott, ezeket meg is csodálhatja a közönség április 11. és június 1. között.

Iskolánkból az alábbi tanulók által alkotott csodák láthatóak:

Iványi Milán 1. osztály
Szamosi Arina 1. osztály
Makk Sára 2. osztály
Berceli Eszter 3. osztály
Veres Boglárka 4. osztály
Szabad Lili 4. osztály
Lendvai Rebeka 6. osztály

Korosztályonként díjakat is osztottak a költészet napi megnyitón.

Lendvai Rebeka III.
Berceli Eszter III,
Iványi Milán II.
Szamosi Arina I.
helyezést ért el.

Gratulálunk az alkotóknak és Artner Ilona felkészítő tanárnak!