Március 15-i megemlékezés és Petőfi kiállítás

Petőfi Sándor a 19. század egyik legkiemelkedőbb magyar költője és forradalmára, aki a magyar irodalom aranykorának egyik legfontosabb alakja volt. Számos jelentős művet alkotott, amelyek közül talán a legismertebbek a János vitéz, a Nemzeti dal és A helység kalapácsa. 

Munkássága és élete példát mutat arra, hogy milyen fontos szerepe van a költészetnek az egyes nemzetek kultúrájában és az önálló államiság elérésében. 

Az 1848-49-es forradalom és szabadságharcban aktív szerepet vállalt, és végül ismeretlen körülmények között veszett nyoma.

 

A magyar irodalom és történelem nemcsak a műveiben, hanem a személyiségében is megtestesülő idealizmus és hazaszeretet által is nagyban tartozik Petőfi Sándornak. A 200. születésnapján tisztelettel emlékezünk rá és a hagyatékára, amely máig hatással van a magyar irodalomra és kultúrára.

Iskolánkban mind az alsó, mind a felső tagozat egy kisebb előadással készült a nemzeti ünnepre. Az alábbiakban tekintsék meg a megemlékezés jelentősebb pillanatait. 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük